Produktywność zależy od poziomu i sposobu organizacji pracy. W pracy zdalnej potrzebujesz w tym względzie wsparcia. Pomogą narzędzia zarządzania zadaniami i projektami. W tym zestawieniu prezentujemy 4 aplikacje do zarządzania projektami, każda z nich bazuje na innych założeniach i oferuje nieco inne spektrum możliwości. Sprawdź, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

W tym artykule przeczytasz:
Asana – prosta w obsłudze aplikacja do zarządzania projektami, ogrom możliwości
Dla kogo Asana
Trello – aplikacja do zarządzania projektami w metodyce Kanban
Dla kogo Trello
Jira – aplikacja do zarządzania projektami w metodyce SCRUM
Dla kogo Jira
Nozbe – aplikacja do zarządzania projektami prosta jak klient poczty
Nozbe Presonal
Dla kogo Nozbe Personal
Nozbe Teams
Dla kogo Nozbe Teams

Asana – prosta w obsłudze aplikacja do zarządzania projektami, ogrom możliwości

Pierwszą pod lupę wzięliśmy Asanę. To bardzo popularny i prosty w obsłudze program, który nie sugeruje ani nie narzuca żadnego systemu zarządzania zadaniami, jak Scrum czy Agile. Posiada plany płatne, jednak część funkcjonalności udostępnia za darmo.

Pakiet darmowy da Ci naprawdę dużo narzędzi do zarządzania pojedynczymi zadaniami lub nieskomplikowanym projektem. 

 • Możesz zacząć od stworzenia projektu lub pojedynczych zadań
 • Każde zadanie możesz podzielić na podzadania
 • Określisz termin realizacji
 • Nadasz priorytet
 • Przypiszesz zadanie do projektu.
 • Zaprosisz współpracowników
 • Przypiszesz zadanie do określonego członka zespołu
 • Załączysz związane z zadaniem pliki
 • Dokładnie opiszesz zadanie i podzadania
 • W panelu zadania możesz prowadzić konwersację z zaproszonymi członkami zespołu.

O zaproszeniach i konwersacjach uczestnicy powiadomieni zostaną mailem. Oczywiście wszystkie parametry zadania możesz na bieżąco edytować, zmieniać w razie potrzeby prowadzącego, dodawać podzadania, przenosić w ramach projektu a nawet pomiędzy projektami. Zadania możesz przeglądać w ogólnej liście zadań, w projektach lub patrząc na listy poszczególnych członków zespołu. Zadania możesz wizualizować w formie listy lub w kalendarzu.

Asana - zadania lista - aplikacje do zarządzania projektami
Asana - zadania kalendarz - aplikacje do zarządzania projektami

Najbardziej kompleksowy wgląd zapewni Ci podgląd projektu, w którym zadania możesz podzielić na sekcje. Przy każdym zadaniu zobaczysz informację o osobie prowadzącego, dacie realizacji, projektach, do których przypisane jest zadanie, związane z nim tagi i priorytet. Projekt zwizualizujesz w formie listy, tablicy i kalendarza. Naprawdę ciężko wymagać czegoś więcej, jeśli chodzi o aplikacje do zarządzania projektami.

Asana - projekt lista - aplikacje do zarządzania projektami
Asana - projekt board - aplikacje do zarządzania projektami
Asana - kalendarz projekt - aplikacje do zarządzania projektami

Skoro tyle dostajemy w planie darmowym, to jakie rarytasy kryją się za paywallem? Otóż mamy tam narzędzia, które zamieniają Asanę w mocno rozbudowane narzędzie do zarządzania projektami i pracą zespołu.

Timeline

Jeśli prowadzisz większe projekty, w których realizacja pewnych zadań uzależniona jest od ukończenia innych, z pewnością zabrakło Ci w planie darmowym wykresu Gantta. Dla niewtajemniczonych – wykres Gantta to wizualizacja projektu, w której poszczególne zadania zostają naniesione na linię czasu. Taki timeline w dużo większym stopniu niż lista obrazuje, ile zadań realizowanych jest w danym czasie, kiedy zespół obciążony jest na maksimum możliwości a kiedy właściwie nic się nie dzieje a więc cały proces warto zoptymalizować.

Asana - wykres Ganta - aplikacje do zarządzania projektami

Zadania oczywiście możesz dowolnie przesuwać, ich parametry edytować bezpośrednio na wykresie. W każdym złożonym projekcie zadania są ze sobą w jakiś sposób powiązane, jeśli więc zdefiniujesz te powiązania używając funkcji Dependencies, program jasno pokaże Ci, jak ustawiać względem siebie zadania aby realizacja pojektu była możliwa i przeprowadzona w optymalny sposób.

Asana - wykres Ganta dependencies - aplikacje do zarządzania projektami

Portfolios

Funkcja Workload zapewnia podgląd obłożenia pracą wszystkich członków zespołu w formie czytelnych wykresów. Widzisz, kto ma za dużo pracy a kto dysponuje wolnym czasem. Zadania możesz przesuwać pomiędzy pracownikami bezpośrednio z poziomu wykresów a one dostosują się do zmian w czasie rzeczywistym. 

Asana - widok workload - aplikacje do zarządzania projektami

Portfolios z kolei udostępnia Ci, w formie tablicy, widok wszystkich obszarów, w których prowadzone są projekty. Po wejściu w dany obszar możesz zobaczyć poziom zaawansowania wszystkich związanych z nim projektów, prześledzić status i sprawdzić, czy przypadkiem któryś nie jest off track. Jeśli tak się zdarzy, możesz dokonać korekt w projekcie w panelu kontaktu z managerami lub manualnie zoptymalizować przydział zadań używając workload.Wszystko w czasie rzeczywistym. 

Timeline dostępny już w pakiecie Premium, w cenie 10,99 Euro/mc. Oprócz tego w planie zaawansowane opcje raportowania, reguły czyli automatyzacja tagów itp.  Pakiet Business, w cenie 24,99 Euro/mc daje dodatkowo dostęp do Portfolios i Workload i min masy przydatnych integracji.

Dla kogo Asana

Dla każdego. Freelancer czy szef niewielkiego zespołu znajdzie tu dość narzędzi do zarządzania niewielkim projektem. Nawet średniej wielkości firma znajdzie dość narzędzi do kompleksowego zarządzania różnorodnymi obszarami swojej aktywności w planie Premium.

Trello – aplikacja do zarządzania projektami w metodyce Kanban.

Program bazuje na metodzie Kanban. Opracowana w latach 50 w Japonii służyła do zarządzania produkcją. Obecnie oznacza metodę wizualizacji, “spis widoczny”, jednak pierwotne znaczenie obejmowało raczej szyld lub tabliczkę. Pierwsze Kanbany, które stosuje się zresztą do tej pory, to po prostu samoprzylepne karteczki z zadaniami, zasobami itd umieszczane w różnych kolumnach na tablicy. I tak właśnie wyglada Trello.

Już na etapie pierwszego uruchomienia program prosi Cię o stworzenie pierwszej tablicy i zasugeruje stworzenie na niej trzech list:

 • Do zrobienia
 • W trakcie
 • Zrobione

W dalszej pracy to Ty decydujesz, ile i jakich kategorii Ci potrzeba, jednak na początek powinno wystarczyć.

Trello - widok kanban - aplikacje do zarządzania projektami

Zadania w ramach list nazywa się tu kartkami. Wejście w każdą kartkę otwiera widok typowego opisu zadania. Możesz:

 • Określić termin wykonania zadania
 • Zaprosić do niego członków zespołu
 • Dodać załączniki
 • Umieścić szczegółowy opis
 • Zamieścić komentarz
 • Wybrać kolor kartki i dodać okładkę, czyli wykonać wizualny custom
 • Umieścić na kartce listę zadań, czyli w praktyce zadania czątkowe, z własnymi terminami i osobami do nich przypisanymi.
 • Poglądać aktywność na kartce poszczególnych członków zespołu.
Trello - widok kartki - aplikacje do zarządzania projektami

Kartkę możesz przenosić pomiędzy listami i do tego w istocie sprowadza się Kanban. System pracy polega na tym, że zadania, które pojawiają się na liście Do Zrobienia sukcesywnie przenosisz na listę W trakcie, po wykonaniu zaś na listę Zrobione. Brzmi banalnie, ale to właśnie cechuje praktyczne rozwiązania – tu rozwiązanie organizacji pracy. Szybko spostrzeżesz, czy niepokojąco nie rozrosła się lista rzeczy do zrobienia, lub też czy na liście W trakcie kartki nie pozostają zbyt długo. 

Kartkę możesz również udostępnić w formie adresu email. Wiadomości przesłane na ten adres pojawiać się będą na kartce w formie komentarzy. Kartki można również archiwizować. 

Tablicę możesz również wyświetlić w kalendarzu, oferują to wszystkie w tym zestawieniu aplikacje do zarządzania projektami. Ujrzysz wówczas zadania, jednak nie zobaczysz od razu, do której z list są przypisane. Możesz co prawda ręcznie nadać etykietę, czyli kolor do kartek, np wszystkim kartkom na liście do zrobienia przypisać kolor czerwony i wówczas na czerwono pokażą się w kalendarzu. To jednak benedyktyńska praca, chyba, że ….

…Użyjesz narzędzia Butler. Butler to fantastyczne rozszerzenie, umożliwiające automatyzację ogromnej ilości czynności związanych z zarządzaniem kartkami. Pozwala Ci np tworzyć reguły. Jeśli zechcesz aby po dodaniu nowej kartki na liście Do zrobienia program automatycznie nadawał jej czerwoną etykietę, zapraszał określonych ludzi, wyznaczał datę realizacji na za miesiąc, nie ma najmniejszego problemu. Wyśle nawet automatycznie powiadomienie na wskazany kanał w Slack i doda zadanie w Jira we wskazanym projekcie! 

Inną funkcją jest dodawanie aktywnych przycisków do kartek. Pod przyciskiem zgromadzisz zestaw czynności, które zwykle wykonujesz na kartce po jej stworzeniu. Teraz zrobisz to jednym kliknięciem.

Analogicznie możesz stworzyć przycisk do całej tablicy, aby jednym kliknięciem wykonać np cotygodniowe prace porządkowe, np. Przenieść wszystkie kartki z listy Obecny tydzień na Poprzedni tydzień.

Możesz również zautomatyzować działania kalendarza, np. Kazdego dnia o określonej godzinie sortować kartki z danej listy np po dacie wykonania.

Świetną możliwość oferują automatyzację Due date. Przykładowo z określoną datą zostanie automatycznie przeniesiona na górę listy Do zrobienia i oznaczona kolorem czerwonym. Ogromna oszczędność czasu na codziennym przeglądaniu stanu wykonania prac.

Program ma plan darmowy, jednak jeśli pracujesz w zespole, stawia paywall bliżej niż inne aplikacje do zarządzania projektami. Umieszczono za nim naprawdę podstawowe z punktu widzenia pracy zespołowej funkcje, czyli przypisanie podzadań z kartki do członków zespołu i nadanie im indywidualnych terminów.

Taka możliwość przewidziana jest dopiero w planie Trello Business Class. Za 9,99 USD miesięcznie za jednego użytkownika. Jeśli masz więcej niż 100 użytkowników, możesz wejść w plan Enterprise, gdzie średnia cena przy 100 użytkowników wyniesie 250 USD za jednego na rok.

Dla kogo Trello

Trello pozwala bardzo szybko, sprawnie i intuicyjnie zarządzać niewielkimi projektami i będzie świetnym narzędziem dla freelancera. Z dobrze wykorzystanym dodatkiem Butler, program może właściwie sam organizować Twój czas. Błyskawiczny paywall dla pracy zespołowej czyni go jednak droższą niż Asana imprezą dla szefów niewielkich teamów. Nie wspominając o tym, że w przypadku rozbudowanych projektów tablica będzie wyglądała tak:

Trello - widok wielu zadań - aplikacje do zarządzania projektami

I pomimo automatyzacji ciężko będzie Ci się w tym połapać. Pomóc może integracja z Elegantt lub Ganttify.

Jira – aplikacja do zarządzania projektami w metodyce SCRUM.

Jira to kombajn, mówili. Sprawdziliśmy. Jira to kombajn. Dalece bardziej skomplikowany, jeśli zamierzasz wykorzystać pełen potencjał, niż inne przedstawione tu aplikacje do zarządzania projektami. Składowe systemu to: 

 • Jira Core, generyczne zarządzanie projektami
 • Jira Software, zarządzanie tworzeniem oprogramowania oraz Agile
 • Jira Service Desk, zgłaszania i zarządzanie zgłoszeniami SD dla IT i biznesu
 • Jira Align, widoki strategiczne
 • Opsgenie, pełne zarządzanie incydentami dla dev i ops
 • Statuspage, czyli komunikacja z klientami i użytkownikami dotycząca incydentów

Z uwagi na rozmiar tego narzędzia i charakter artykułu, o Jira mówimy tu tylko bardzo pobieżnie, poruszając niektóre aspekty Jira Software. .

Twórcy zdają sobie sprawę ze złożoności stworzonego przez siebie narzędzia. Już na etapie pierwszego uruchomienia pyta o doświadczenie Twojego zespołu  w zarządzaniu SCRUM, rodzaj prowadzonej działalności, proces konfiguracji kończąc sugestią pierwszej konfiguracji 

Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektami
Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektami
Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektami
Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektami
Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektamii
Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektamii
Jira - pierwsze uruchomienie - aplikacje do zarządzania projektami

W naszym przypadku Jira zaproponowała start w widoku Scrum. Takiego wprowadzenia nie oferują inne aplikacje do zarządzania projektami, jednak czy w praktyce jest to takie przydatne? Po co pytanie, czy zajmujemy się poprawą błędów, jeśli nasza firma tworzy content?

Przygodę z Jira zaczniesz tutaj: https://www.atlassian.com/pl/software/jira/free

Cechą charakterystyczną Jira jest fakt, że umożliwia ona pracę zarówno w Kanban, jak Trello, ale też w SCRUM, posiada również bardzo zaawansowane narzędzia raportowania Agile. 

Jeśli nie znasz tych pojęć, to w skrócie – zarówno w metodyce SCRUM jak i Kanban  będziesz zapewne pracować na trzech kategoriach zadań: 

 • do wykonania, 
 • w toku, 
 • zrobione. 

Kanban zakłada, że kategoria do wykonania nie opróżnia się nigdy, zadania są przenoszone do realizacji ale w międzyczasie wciąż pojawiają się nowe. Dla programistów będzie to świetny 

tryb pracy np. nad błędami, ponieważ nowe raporty o błędach będą od użytkowników napływały ciągle. 

SCRUM dla odmiany to praca w sprintach. Zespół X osób zobowiązuje się, że w określonym czasie wykona projekt wymagający np Y godzin pracy na osobę. Zadania układa się w sprinty. Posiadacz procesu w SCRUM na bieżąco monitoruje przebieg sprintu i szacuje prawdopodobieństwo jego pomyślnego ukończenia.

Jira dostarcza rozbudowanego pakietu narzędzi w obu tych metodykach. Wykorzystując podstawy Kanban nie zauważysz szczególnej różnicy pomiędzy Jirą i Trello. Założysz tablicę Kanban, twój Backlog będzie po prostu kategorią Do zrobienia i tam będziesz umieszczać kolejne zadania. 

Pracując w SCRUM będziesz tworzyć nie poszczególne zadania, ale sprinty. Backlog jako taki nie jest wówczas widziany na tablicy. Nie widzisz kategorii Do zrobienia. Backlog znajduje się w Menu po lewej stronie i wchodzisz tam po to, żeby stworzyć sprinty. Dopiero utworzone sprinty będą widoczne na tablicy.

Jira - widok sprinty - aplikacje do zarządzania projektami
Jira - widok backlog - aplikacje do zarządzania projektami
Jira - widok backlog - aplikacje do zarządzania projektami

Co więcej, możliwe jest łączenie w ramach jednego projektu obu tych metodyk. Dla jednego projektu możesz założyć zarówno tablicę Kanban jak i SCRUM i część lub całość zadań przypisać do obu. Metodyka taka nazywa się wówczas Kanplan. Jeśli Twój zespół chce korzystać z Backloga w menu, ale nie chce pracować w sprintach, taki system pracy będzie optymalny.

Oczywiście do zadań możesz przypisywać osoby, dodawać załączniki, komentarze, wyznaczać priorytety i terminy, śledzić historię pracy nad zadaniem. Dziennik pracy pozwala śledzić i raportować czas poświęcony na rozwiązywanie zgłoszeń. W menu zadania znajdują się też parametry charakterystyczne dla SCRUM, jak link do Epiki, oszacowanie czasu, przypisanie do sprintu. 

W menu głównym znajdziesz  również raporty. Spójrz

Jira - widok raporty - aplikacje do zarządzania projektami

Potężna ilość narzędzi raportowania Agile przyda się zaawansowanym użytkownikom. Raporty spalania dotyczą metodyki SCRUM. Szefa nawet niewielkiego zespołu zainteresuje pewnie możliwość monitorowania obciążenia pracą poszczególnych członków zespołu.

Jira oferuje różnorodne filtry, podgląd pulpitów, podgląd projektów, podgląd wszystkich przypisanych do użytkownika projektów i zadań. Wszystko w planie darmowym.

Plan darmowy Jiry obejmuje Jira Software lub Jira Software z dodatkami Dokumentacja lub Help Desk. Obsługuje do 10 użytkowników lub 3 agentów, daje 2 GB miejsca na pliki.

Pakiet Standard kosztuje 7 USD miesięcznie za użytkownika, Premium 14 USD. W obu limit użytkowników lub agentów wynosi 5000 zaś przestrzeń na pliki to minimum 250GB.

Dla kogo Jira

Nie ma żadnych przeszkód, żebyś rozpoczął przygodę z Jirą nawet, jeśli jesteś freelancerem.  Zwłaszcza, jeśli opanowanie programu będzie Twoją inwestycją w przyszłość, ponieważ programu używa coraz więcej dużych firm. Podobnie, jeśli kierujesz małym zespołem, zakładasz jednak, że firma rozrośnie się w niedługiej przyszłości.

Z pewnością jest to najlepszy wybór dla zwolenników metodyki SCRUM. W szczególności, jeśli kierują zespołami developerów IT, choć Jira coraz bardziej otwiera się na potrzeby szeroko pojętego zarządzania. 

Analogicznie, narzędzie okaże się zupełnie nieodpowiednie dla ludzi którzy metodykę zarządzania wypracowują sobie sami. Jeśli to właśnie Ty, spójrz na inne aplikacje do zarządzania projektami, wybierz Asanę, lub ….

Nozbe – aplikacja do zarządzania projektami prosta jak klient poczty.

To najnowsza z opisywanych platform. Od października 2019 to tak naprawdę dwie aplikacje do zarządzania projektami:

 • Nozbe Personal, prostej w obsłudze aplikacji do zarządzania zadaniami dla 1 – 2 osób.
 • Nozbe Teams, równie przyjaznej aplikacji przeznaczonej dla zespołów.

Nozbe Personal.

Bardzo efektywne narzędzie za pomocą którego świetnie zorganizujesz swój dzień. Sprawy do załatwienia dzielą się tu na 4 kategorie:

 • Priorytety
 • Skrzynka spraw
 • Projekty
 • Kategorie

Aplikacja nie narzuca żadnej metody zarządzania. Pojedyncze zadania umieszczasz w Priorytetach lub w Skrzynce spraw. Do skrzynki trafią też zadania do których zaprosił Cię współpracownik. Projekty to zadania składające się z większej ilości podzadań. Kategorie opisują całe grupy projektów i zadań, np. Komputer, Dom, Sprawunki. Takie kategorie domyślnie podpowiada sam program, widać od razu, że jest to zdecydowanie organizer osobisty.

Każde zadanie,stworzone w Priorytetach lub Skrzynce możesz 

 • przypisać do projektu,
 • określić termin wykonania 
 • czas na to potrzebny, 
 • dodać opis,
 • załączniki, 
 • komentarze, 

Zadanie oznaczone jako wykonane spada na sam dół listy do końca dnia po czym zostaje zarchwizowane, jednak nie skasowane. Wszystkie wykonane zadania możesz w każdej chwili zobaczyć.

Program zsynchronizujesz z Kalendarzem i Dyskiem Google, Evernote, Dropboxem, Box, One Drive.

W planie darmowym Nozbe pozwoli Ci utrzymywać 5 aktywnych projektów i współdzielić pracę z jednym współpracownikiem. 

Jeśli spodoba Ci się praca z Nozbe Personal możesz przejść na plan Solo Duo. Za 19zł miesięcznie zniknie limit projektów, pojawią się raporty produktywności.

Plan Small Business kosztuje 39zł miesięcznie, oferuje dostęp 8 użytkowników, 2 administratorów, znosi też limity ilości aktywnych projektów.

Plan Business to koszt 199zł miesięcznie, nielimitowana ilość użytkowników, obsługa klienta VIP, szkolenia dla administratora konta i zaawansowane raporty.

Dla kogo Nozbe Personal

Dla zapracowanych osób. Nozbe Personal to bardzo poręczny organizer spraw osobistych. Dobrze posłuży freelancerowi, jeśli nie prowadzi skomplikowanych projektów. Zespołom polecamy jednak

Nozbe Teams

O najnowszym produkcie Nozbe mówi nie “narzędzie do zarządzania taskami” a “narzędzie komunikacji przez zadania”, które zastąpić ma maila i czat. Trafnie ujęte, ponieważ wyjątkowo przyjazny interfejs przypomina właściwie konto mailowe Google, gdzie zamiast wątków maili mamy projekty i tagi, zaś nasza skrzynka dzieli się na:

 • Priorytety

Tu zamieszczamy najważniejsze zadania

 • Przychodzące

Wszystko, co wymaga naszej uwagi, np zadania na dziś, nowe przypisane do ciebie zadania oraz te, w których ktoś wspomniał cię w komentarzu.

 • Aktywność

Tu możesz obserwować nową aktywność z zadań i projektów, do których jesteś przypisany

 • Pojedyncze

Zadania które nie mają miejsca w żadnym innym projekcie. Stworzone tu zadania będą widoczne tylko dla Ciebie.

Bardzo to proste i czytelne. Duży plus! 

Jak w prawdziwym Inboxie, zadania przychodzące możesz oznaczyć jako przeczytane. Zostaną one tak oznaczone również, jeśli dokonasz jakieś ich edycji, np napiszesz komentarz. 

Zadania dosłownie w każdym widoku możesz oznaczać gwiazdką, dzięki czemu momentalnie lądują w Priorytetach. 

Nozbe - widok przychodzące - aplikacje do zarządzania projektami

Na tę chwilę nie znajdziemy zbyt wielu opcji w menu zadania. Szczegółowy opis zadania nie ma własnego pola,umieszcza się go w komentarzu. Możemy:

 • przypisać osobę odpowiedzialną, 
 •  termin, 
 • ustawić przypomnienie, niestety tylko w zadanych z góry godzinach
 • przypisać do projektu
 • dodać tag
 • oznaczyć jako przeczytane/nieprzeczytane
 • nadać priorytet
 • oznaczyć jako wykonane
Nozbe - widok projektu - aplikacje do zarządzania projektami

I to tyle. Bolesny jest brak możliwości dodawania do zadań plików. Brak podzadań. Priorytet nie stopniuje się jak w Asanie. Poza wyznaczeniem osoby odpowiedzialnej nie można zaprosić do zadania uczestników, co najwyżej wspomnieć o nich w komentarzu. O dostępie członków zespołu decydujesz dopiero na poziomie projektu, co tłumaczy, dlaczego zadanie w sekcji Pojedyncze widoczne są tylko dla ciebie. Program dopiero się rozwija i większość lub wszystkie te ograniczenia z pewnością niedługo znikną. 

Pod względem widoku struktury projektu Nozbe przypomina nieco Asanę, choć na tę chwilę nie daje aż tylu możliwości. Podobnie jak w Asanie,oprócz listy zadań można podzielić projekt na sekcje. Jak wspomnieliśmy, na poziomie projektu decydujemy o dostępie do niego członków zespołu, podglądamy zadania zakończone, oznaczamy projekt jako zakończony.

Na tę chwilę Nozbe Teams pozostaje jedynym programem w tym zestawieniu funkcjonującym jedynie w planie bezpłatnym.

Na koniec warto wspomnieć wartości, którą oprócz samej aplikacji dostarcza Nozbe. Firma dzieli się obficie nie tylko wiedzą o produkcie ale też filozofią komunikacji i współpracy w pracy zdalnej. Przy pierwszym odpaleniu programu, w poszczególnych sekcjach Inbox znajdziesz więc nie tylko szczegółowy tutorial, ale też np cały projekt, Pracuj z domu, w którym poszczególne zadania odsyłają do eksperckich artykułów Nozbe, albo też zawierają krótkie porady w komentarzach. 

Dla kogo Nozbe Teams

Nozbe Teams w obecnym stanie daleki jest wciąż od wersji finalnej. Nie da tylu możliwości co Asana, jednak łatwość obsługi w połączeniu z interfejsem do złudzenia przypominającym skrzynkę poczty rodzi pokusę, by całą firmową komunikację toczyć wyłącznie w komentarzach do poszczególnych zadań. Choć brak jej jeszcze wielu naprawdę ważnych funkcji, które mają inne aplikacje do zarządzania projektami, ogólny zamysł, stojąca za nim filozofia i bazowy produkt wyglądają naprawdę obiecująco. Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerem czy też szefem niewielkiego zespołu doradzamy – obserwuj rozwój platformy, w przyszłości może okazać się bardzo przydatna.