W każdym z prowadzonych przez Ciebie projektów przychodzi moment, w którym najefektywniejszym rozwiązaniem będzie spotkanie twarzą w twarz. Zresztą, regularne spotkania zespołu w warunkach pracy zdalnej są niezwykle istotne dla podtrzymania poczucia przynależności i spójności Twojego teamu. W tym artykule przedstawimy Ci wybrane programy do wideokonferencji. Zdecyduj, które najlepiej zaspokoi potrzeby Twojego zespołu.

W tym artykule przeczytasz:
Zoom – król programów do wideokonferencji
Dla kogo Zoom
Meet – programy do wideokonferencji prościej
Dla kogo Meet
Jak nie płacić za programy do wideokonferencji, ani nawet nie zakładać konta – Skype
Dla kogo Skype
Whereby – programy do wideokonferencji bezpieczne w przeglądarce
Dla kogo Whereby
Rooms – Zuckerberg wchodzi w programy do wideokonferencji
Dla kogo Facebook Rooms
Webex – czarny koń programów do wideokonferencji?
Dla kogo Webex

W sytuacji epidemii koronawirusa programy do wideokonferencji ścigają się o uwagę użytkowników a oferty zmieniają się co chwilę . Jeszcze miesiąc temu Zoom nie miał właściwie alternatyw dla organizatorów naprawdę dużych spotkań. Dziś podobnych narzędzi jest całkiem sporo.

Zoom – król programów do wideokonferencji.

Ogromne ostatnio zapotrzebowanie na programy do wideokonferencji wywindowało Zoom na pozycję rynkowego lidera. Program jest dość rozbudowany, jednak twórcy programu umożliwiają zapisanie się na prezentację, na której wyjaśniają funkcjonalności programu po prostu używając Zoom. 

Program wymaga pobrania aplikacji i utworzenia konta. To nie wszystkim musi się podobać, zwłaszcza, że Zoom otoczony jest niesławą związaną z kwestiami bezpieczeństwa. Więcej o tym możesz dowiedzieć się np tu:

Czy Zoom jest bezpieczny czy nie

Po weryfikacji konta i odpaleniu programu lądujemy w menu.

Zoom - ekran główny - programy do wideokonferencji

Stosunkowo prosto rozpoczniemy nowe spotkanie, rozsyłając osobom zaproszonym link.  Bez problemu do takowego dołączymy, zaplanujemy spotkanie w kalendarzu, rozpoczniemy czat i dołączymy pliki, przejrzymy listę spotkań nadchodzących, spotkań nagranych na dysk, skonfigurujemy ustawienia konferencji, odnajdziemy ustawienia zaawansowane, w których odnajdziemy kolejny milion fascynujących boksów do kliknięcia …

… no właśnie. Zoom oferuje naprawdę dużo opcji, z pewnością więcej niż inne programy do wideokonferencji.

Zoom - planowanie spotkania - programy do wideokonferencji
Zoom - ustawienia nagrywania - programy do wideokonferencji

Od potrzeb użytkownika zależy, czy wszelkie te funkcjonalności uzna za przydatne, czy też wolałby mniej możliwości, za to prostszy interfejs. 

Jakie więc konferencje umożliwi nam Zoom?

Już w darmowym planie Basic możliwości są imponujące. W telekonferencji udział wziąć może do 100 uczestników, z czego naraz na ekranie widocznych będzie aż 49. 

Zoom - widok 50 uczestników - programy do wideokonferencji

Program w tym planie umożliwia nawet nagrywanie konferencji, co wcale standardem nie jest. Otrzymasz również sporo funkcjonalności wideo. Równoczesne współdzielenie ekranów przez wielu użytkowników może okazać się bardzo przydatne, ustawisz też bez problemu wirtualne tło i będziesz konferować z tropików lub kosmosu, co jest ciekawą opcją, jeśli do konferencji nie zdążysz przygotować swojego pomieszczenia. Możesz ustawiać spotkania bezpośrednio w kalendarzu Google, kontrolować ustawienia audio i video użytkowników zaś użytkownicy mogą dać prowadzącemu znać, ze mają właśnie coś do powiedzenia zgłaszając alert, co przyda się podczas większych konferencji. 

Plan darmowy umożliwia nawet podzielenie konferencji na 50 sesji poswieconych różnorodnym tematom.

Wydaje się, że plan darmowy Zoom pozbawiony jest ograniczeń. Cóż jest jedno, za to wyraźne. Czas trwania spotkania ograniczony został do 40 minut. 

W planie Pro, w cenie 14.99 USD za organizatora spotkania miesięcznie i przy maksymalnej ilości 9 organizatorów limit ten wynosi już 24 h na spotkanie. Otrzymamy 1GB na nagrania w formacie MP4 lub MP4A, więcej opcji administracyjnych, synchronizację ze Skype, raporty. 

Plan Businesses w cenie w cenie 19.99 USD za organizatora spotkania miesięcznie, z minimalna iloscia 10 organizatorów, poszerza ilość uczestników do 300, pozwala tworzyć URL z nazwą Twojej firmy, oferuje opcje brandingu stron konferencji, kolejne integracje, zarządzanie domenami i zaawansowany panel administratora.

Wreszcie plan Enterprise, w podstawowej cenie 19.99 USD za organizatora, przy minimalnej ilości 100 organizatorów  pozwala zgromadzić do 500 lub 1000 uczestników w planie plus, oferuje też nielimitowaną przestrzeń w chmurze.

W planach Pro można wykupić dodatkowe ilości uczestników – 500 za 64.99 USD lub 1000 za 104.99 USD miesięcznie. Dla Business ceny te wynoszą odpowiednio 69.99 USD i 109.99 USD.

Uff…

Dla kogo Zoom

W kilkunastoosobowym zespole zdalnik.pl używamy zoom. Doskonała jakość i brak lagów w transmisji audio i video to argument ciężki do pobicia. Widać przy tym jasno, że jest to potężne narzędzie, które rozwija skrzydła dopiero w najwyższych planach biznesowych i może właściwie obsłużyć spotkanie każdej skali. Najlepiej przysłuży się wielkim korporacjom lub organizatorom międzynarodowych sympozjów, stąd problemy z bezpieczeństwem wydają się wyjątkowo paradoksalne.  Jeśli jednak martwią Cię niedostateczne zabezpieczenia lub nie chcesz pobierać kolejnej aplikacji, rozważ alternatywę, na przykład …

Meet – programy do wideokonferencji prościej.

Aplikacja od Google zaczynała jako rozszerzenie Hangouts. Do niedawna zawierała spore ograniczenia, nie można też było sobie jej po prostu wykupić, dostęp do niej posiadali jedynie posiadacze pakietu G Suite Essentials – czyli firmy, które zdecydowały się na korzystanie z szerokiego pakietu w ramach konta w Google. Ta sytuacja niedawno uległa zmianie. Google udostępniło większość funkcjonalności programu za darmo wszystkim posiadaczom konta Google.

Jeśli więc posiadasz konto Google, posiadasz Meets. Nic nie trzeba pobierać. Rozpoczęcie korzystania jest prostsze, niż oferują to inne programy do wideokonferencji. Rozwiń Aplikacje Google i wybierz Meets z listy. Zobaczysz ten widok.

Meet - tworzenie spotkania - programy do wideokonferencji

Jeśli to Ciebie zapraszają, wprowadź kod spotkania. Jeśli to Ty organizujesz, kliknij rozpocznij spotkanie. 

Meet - widok połączenia - programy do wideokonferencji

Teraz dołącz. Otrzymasz możliwość rozesłania linku do spotkania. Tu właściwie nie ma opcji. Prawie, spotkanie można zaplanować w kalendarzu Google, są też podstawowe ustawienia dźwięku i video. Obsługa jest wręcz szokująco prosta. 

Jaką konferencję przeprowadzisz za pomocą Meets? 

Całkiem sporą. Dokładnie jak Zoom, aplikacja już w planie darmowym umożliwia jednoczesne spotkanie 100 uczestników. Na ekranie widać będzie naraz do 25. Można udostępniać ekrany. Zapraszać uczestników z zewnątrz, dołączać na żywo napisy w języku angielskim, nie ma tez limitu liczby spotkań. Jest szyfrowanie danych i weryfikacja dwuetapowa, funkcje przeciwdziałania nadużyciom i rejestracja w programie ochrony zaawansowanej.  

A jak dopuszczalnym czasem spotkania? Do 30 września 2020 roku pojedyncza konferencja trwać może nawet 24 godziny. Po tej dacie czas spotkania będzie wynosił już tylko godzinę. Czyli wciąż 20 minut więcej niż w Zoom w planie free. Na jednego użytkownika przypada w tym planie 15GB na Dysku Google. 

Jeśli nie brak Ci wszystkich tych opcji, które oferuje Zoom i masz konto w Google to jak na razie sam miód. Gdzie tkwi haczyk? Otóż Meets nie pozwala na nagrywanie spotkań. Haczyk ten niestety wbity jest głębiej niż tylko w plan darmowy.

Jeśli posiadasz lub chcesz posiadać G Suite Essentials to …. dalej nie możesz nagrywać konferencji. Wersję z tego planu to 30 września 2020 możesz testować bezpłatnie. Od 1 października musisz zapłacić 10 UDS za aktywnego użytkownika. 

Jakie konferencje poprowadzisz w tym planie? Długość spotkania wynieść może nawet 300 godzin. Już 24 h  w podstawowym płatnym planie Zoom wydaje się dość długie na niezły maraton, Google oferuje nam Odyseję. Ilość uczestników wzrasta do 150. Poza tym to samo co w planie darmowym plus Centrum Alertów. 

Naprawdę dobrze zaczynają za to wyglądać funkcje współpracy. Miejsce na dysku Google to 100GB na użytkownika. Ale łącznie do 2TB. Czyli ze 150 użytkowników miejsce do pełna będzie mogło wykorzystać 20, reszcie nie zostanie nic. Problem ten rozwiązują również dostępne w planie dyski współdzielone. Ważną opcją jest możliwość transmisji plików z Dysku Google. 

Indywidualnie wyceniany Plan Enterprise daje nam 300 godzin długości trwania spotkania, 250 uczestników i tu wreszcie pojawia się możliwość rejestrowania spotkań. Szkoda, bo z możliwości tej mogłyby skorzystać również mniejsze zespoły. Dochodzą transmisje na żywo w domenie do 100 tysięcy widzów, oraz kolejna rzecz, która spokojnie mogłaby znaleźć się w niższych planach – inteligentne wyciszanie szumów. W planie tym znajdują się opcje sterowania poziomem dostępu, panele i poziomy bezpieczeństwa, narzędzia analizy zagrożeń oraz Vault, czyli przechowywanie, archiwizowania i wyszukiwanie danych na dysku.Wydaje się, że w zakresie zarządzania dostępem i bezpieczeństwem Meets oferuje w planie Enterprise możliwości podobne, co Zoom w planie darmowym.

Dla kogo Meet

Dla każdego, kto ma konto Google, nie współpracuje z ogromnym zespołem i nie chce wprowadzać nowych narzędzi do zespołu ani na dyski komputerów i nie chce się ich uczyć. Meets naprawdę wystarczy mieć w aplikacjach i kliknąć. Jeśli jednak potrzebujesz większej ilości funkcjonalności lub nagrywania spotkań, przejrzyj inne programy do wideokonferencji.

Jak nie płacić za programy do wideokonferencji, ani nawet nie zakładać konta – Skype.

Ten kto startuje pierwszy z reguły pokonuje konkurencję doświadczeniem bo wszystko potrafi lepiej. Wyjątki zaś potwierdzają regułę. Wszyscy chyba doświadczyliśmy utraty połączenia podczas korzystania ze Skype lub dramatycznego spadku jakości. Ale to właściwie tyle, jeśli chodzi o narzekanie na aplikację Microsoft.

Skype umożliwia stworzenie darmowej wideokonferencji bezpośrednio  ze strony Microsoft. Nic nie trzeba pobierać. W przeciwieństwie do Meets, nie wymaga nawet założenia konta, nawet przez zakładającego spotkanie! Wchodzisz na  https://www.skype.com/pl/free-conference-call/ i wygląda to tak:

Skype - tworzenie spotkania - programy do wideokonferencji

Klikasz Utwórz bezpłatne spotkanie i generujesz link, który od razu możesz rozesłać przez Gmail, Outlook, WhatsAppa, czy publikować na facebooku

Skype - tworzenie spotkania - programy do wideokonferencji

Następnie rozpoczynasz rozmowę. Jeśli nie masz konta i nie chcesz go zakładać, bez problemu dołączysz jako gość. I to tyle. Rozmawiasz. W spotkaniu udział może wziąć nawet 50 osób i nie ma tu żadnych ograniczeń czasowych. Nie ma też absolutnie żadnych opcji ani fajerwerków poza czatem, jednak łatwość użycia nawet bez zakładania konta jest zaskakująca. W prostocie przeglądarkowy Skype przebija Meets jak i inne programy do wideokonferencji.

Minusy? Ten sposób zadziała na tę chwilę tylko w przeglądarkach Microsoft Edge i Google Chrome. Oficjalnie, bo u nas działał w przeglądarce Avast. Poza tym nie należy liczyć tu na żadne zabezpieczenia. Podczas testów z jednego komputera wyszedłem kilkukrotnie ze spotkania, po czym dołączałem ponownie pod innym imieniem, które podaje się zawsze przy dołączeniu. I tak sobie siedziałem, w 4 osobach, na jednym spotkaniu i jednym urządzeniu. 

Więcej kontroli nad rozmową da Ci jednak korzystanie z aplikacji Skype. Jeśli po wygenerowaniu linku nie dołączysz jako gość tylko zalogujesz się do konta link otworzy Twoją aplikację Skype. Masz wówczas więcej opcji. Nagrane rozmowy przechowywane będą przez 30dni. Udostępnione multimedia – jak to wyjaśnia Microsoft na swojej stronie “jeszcze dłużej” :). Funkcją podobną do wirtualnego tła obecnego w Zoom jest tu, mniej spektakularne choć może bardziej eleganckie, rozmycie tła. Możesz wówczas też cieszyć się integracją Skype z innymi produktami Microsoft, np Office.

Dla kogo Skype

Jeśli z wideokonferencji korzystasz sporadycznie, w zaufanym zespole, nie potrzebujesz nic nagrywać, masz Chrome lub Egde oraz absolutną awersję do zakładania kont i ściągania aplikacji – to przeglądarkowa wersja została stworzona właśnie dla Ciebie. Jeśli Ty i Twój zespół i tak używacie aplikacji Skype, może też korzystacie z innych programów Microsoft, introdukcja wideokonferencji będzie właściwie bezbolesna a możliwości całkiem wystarczające dla większości małych i średnich zespołów. Pilnuj jedynie czasu spotkania, bo Skype za Ciebie tego nie zrobi, tu można konferować przez wieczność.Pilnuj też zarchiwizowanych plików i nagrań, bo te po miesiącu znikną.

Whereby – programy do wideokonferencji bezpieczne w przeglądarce.

Alternatywą dla przeglądarkowej wersji Skype, która zapewni juz w planie darmowym minimalny poziom ochrony przed niekontrolowanym rozmnożeniem użytkowników jest Whereby. Kiedyś strona nie wymagała zakładania konta przez nikogo, tak, jak Skype. Obecnie zakładający spotkanie musi jednak konto założyć, lub zalogować się przez Google. 

Logowanie jest uciążliwe. Za każdym razem, kiedy podasz swój adres email, 

Whereby - logowanie - programy do wideokonferencji

strona wygeneruje jednorazowy klucz i wyśle na Twoją skrzynkę. Musisz więc sprawdzić pocztę i kod ręcznie przepisać lub skopiować

Whereby - podawanie kodu - programy do wideokonferencji

Kod ważny jest jedynie przez 15 minut. Bezpieczne? Z pewnością bezpieczniejsze niż oferują to inne programy do wideokonferencji. Uciążliwe? Dosyć.

Po założeniu konta generujesz tzw pokój, który jest bardziej podobny do znanego ze Slacka kanału niż konferencji. Dlaczego? Otóż zostaje on na Twoim koncie i będzie tu zawsze po zalogowaniu.

Whereby - widok konta - Webex - pricing - programy do wideokonferencji

Po wejściu do pokoju i uruchomieniu rozmowy możemy zaprosić do niej uczestników. W przeciwieństwie do przeglądarkowego Skype, pokoje są tu domyślnie zamknięte, jeśli ktoś chce dołączyć musi otrzymać Twoją zgodę. Również w przeciwieństwie do przeglądarkowego Skype sa tu jakieś opcje, można włączyć chat lub dzielić ekrany. Mamy też do dyspozycji podstawowe ustawienia. Proste. Mamy nawet możliwość nagrywania, tu jednak pierwszy, a właściwie już drugi paywall.

Whereby - widok konferencji - Webex - pricing - programy do wideokonferencji

Jakie konferencje poprowadzimy przez Whereby? W planie darmowym nie poszalejemy, w spotkaniu, czy też pokoju  wziąć może udział raptem 4 uczestników. Wspomnieliśmy też o pierwszym paywallu: w planie darmowym mamy do dyspozycji tylko jeden pokój. Nie możemy nagrywać rozmów, ale zintegrowany jest Youtube, który możemy wspólnie oglądać. Limitu czasu brak. W planie free do konta może być przypisany 1 użytkownik

Plan Pro to 1 użytkownik i 3 pokoje. Do 12 uczestników, możliwość brandowania pokoi i customizacji linków, automatyczny fullscreen podczas dzielenie ekranów, integreacje z Tello, i Google Drive. Koszt to 9.99 USD miesięcznie. Zwróć uwagę, nie za utkownika, tylko za wszystko. Prawie wszystko. Za nagrywanie spotkań w tym planie zapłacisz dodatkowo 5 USD.

Plan Business to minimum 10 pokoi, wielu (niesprecyzowane) administratorów. W spotkaniu wziąć może udział 50 uczestników, z czego jedynie 12 naraz będzie miało możliwość korzystania z video, reszta musi obejść się audio. Dochodzi integracja z kalendarzem i nagrywanie bez dodatkowych opłat, co nie powinno dziwić, skoro koszt pakietu to 59.99 USD miesięcznie. 

Można przyjąć, że plany płatne Whereby kosztują około 1 USD za użytkownika, jeśli wykorzystujemy ich maksymalne ilości.

Dla kogo Whereby

Plan darmowy będzie naprawdę ciekawa opcja dla malutkich zespołów i freenalcerów, jeśli chcesz porozmawiać w sposób bezpieczny, zaś Twoi klienci stosują różne komunikatory i żadna ze stron nie chce instalować żadnych narzędzi. Pamiętaj, tylko zakładający spotkanie musi mieć konto. Możesz spokojnie dodawać i usuwać uczestników ze swojego jednego pokoju w miarę potrzeb. 

Plany płatne, choć efektywne kosztowo nie wydają się konkurencyjne dla małych i średnich firm. Na tym poziomie zaleta w postaci wersji przeglądarkowej blednie. Skype daje więcej za darmo niż Whereby w planie Business, Zoom nie ma nawet co wspominać. Meets ma w tej chwili każdy, jest jeszcze prostszy choć nie oferuje nagrywania, daje za to więcej uczestników a i limit czasu nie jest aż tak uciążliwy.  Inne programy do wideokonferencji dają nam po prostu więcej. Whereby zainteresować może za to tych, do których przemawia idea posiadania permanentnych pokoi. 

Rooms – Zuckerberg wchodzi w programy do wideokonferencji.

Skoro pozostajemy w klubie 50 użytkowników i przy pokojach, warto wspomnieć o uruchomionej niedawno przez Facebook usłudze Rooms. Facebook zauważył popularność, jaką cieszą się obecnie programy do wideokonferencji. Rooms połączenie wideokonferencyjne 50 użytkownikom i nie narzuca limitów czasowych spotkania. 

Pokój spotkań tworzy się bezpośrednio z poziomu swojego Facebooka. A ten potrafi być konfudujący, zdarzało się, że różni użytkownicy mieli zróżnicowane interfejsy. W chwili obecnej z całą pewnością Rooms dostępny jest w USA i tam pokoje tworzyć można z poziomu news feed, grup i wydarzeń. Na moim komputerowym Facebooku również mogę z niego korzystać – ale jedynie w grupach. Co więcej, tylko w grupach, do których zostałem zaproszony. Nie mam tej opcji, jeśli jestem administratorem. Prezentowana na Youtubowych tutorialach charakterystyczna ikona kamerki, obecna już w news feedzie u mnie nie istnieje. 

Jeśli masz podobne problemy z Facebook Rooms, daj znać w komentarzu. Jesteśmy bardzo ciekawi, z czego wynikają różnice. Jak wspomnieliśmy na wstępie, programy do wideokonferencji zmieniają się obecnie dość dynamicznie.

Tworząc pokój określamy jego ogólne przeznaczenie, decydujemy, czy zapraszamy wszystkich znajomych czy jedynie wybranych. Rozpoczęcie konwersacji możesz zaplanować lub rozpocząć od razu. Po określenie tych parametrów tworzysz pokój. 

Rooms - widok tworzenia pokoju - Webex - pricing - programy do wideokonferencji

Jego utworzenie oznacza automatyczne powiadomienie o jego istnieniu zaproszonych osób. Bedąc już w pokoju, możesz zaprosić uczestników, wysłać link do ludzi, którzy nie są użytkownikami Facebooka – tak, można rozmawiać z ludźmi spoza usługi, uruchomią ją klikając w link- zakończyć pokój lub dołączyć do rozmowy.

Sama rozmowa jest już dość prosta. W jej trakcie możesz zaprosić kolejne osoby, zablokować pokój jak w Whereby czy dzielić pulpit. Opcji nagrywania nie przewidziano. Można w każdej chwili usunąć dowolnego członka konwersacji. Konferencje bez problemu przeprowadzisz multiplatformowo, na smartfonach i komputerach jednocześnie.

Dla kogo Facebook Rooms.

Biorąc pod uwagę powszechność Facebooka, to jeśli używasz go choćby Ty, nie wspominając o teamie, nie masz wielkich wymagań w stosunku do narzędzia a zespół nie przekracza 50 osób – czemu nie? Funkcjonalność jest darmowa, jak sam Facebook. 

Webex Meetings – czarny koń programów do wideokonferencji?

Na koniec wracamy do klubu 100 i to z niespodzianką. Podczas pandemii delfiny wróciły do Wenecji, zaś firma Cisco znów wydała produkt który zainteresować może kogoś innego niż tylko korporacje. 

Webex to bezpośrednia konkurencja dla Zoom. wymaga założenia konta i pobrania aplikaji. Oferuje gigantyczną ilość opcji zarządzania dostępem uczestników, ustawień spotkania, przebiegu spotkania, widoku konferencji. Jest tego tu przynamniej tyle co w Zoom. 

Jakość transmisji dorównuje tej oferowanej przez Zoom. 

Webex nie jest programem nowym, zasadnicze zmiany zaszły za to niedawno w jego planie darmowym. Przez chwilę plan ten był lepszy niż płatne! Otóż ilość jednoczesnych uczestników spotkania wynosi teraz 100. Limit czasowy? 50 minut. Nagrywanie spotkań. A jakże, jest. Brak limitu ilości spotkań, dzielić można pulpity i pliki. Do połączenia wyłącznie audio można zadzwonić z telefonu.

Do tego tony, naprawę tony ficzerów video, współpracy, wsparcie dla platform mobilnych .., sami zobaczcie  https://www.webex.com/pricing/index.html

Webex - pricing - programy do wideokonferencji

Plan Starter, to cena 12,85 Euro miesięcznie za jednego organizatora . Uczestników do 100, brak limitu czasu spotkania. Dochodzi sporo opcji, jak możliwość delegowania funkcji organizatora, transkrypcje nagrań, funkcje administracyjne, kalendarz (jakoś go w planie darmowym zabrakło) 5GB przestrzeni w chmurze, szyfrowanie nagrań, łączenie z urządzeniami firmy Cisco. 

Plan Plus to koszt 17.30 Euro za organizatora miesięcznie. Wraca limit 100 uczestników, więcej tu opcji administracyjnych i customizacja konferencji (branding, link). Pojawiają się narzędzia analityczne.

W planie Business za 25.65 Euro miesięcznie maksymalna ilość uczestników rośnie do 200, miejsce w chmurze do 10GB  oraz integracja z Microsoft Exchange i Active Directory.

Dla kogo Webex

Na pewno nie będzie tak atrakcyjny jak Zoom na potrzeby spotkań uczestników w ilości większej niż 200 a nawet właściwie 100 osób. Plany płatne Zoom jednak skalują się lepiej i widać, że firma ma ofertę przemyślaną w każdym segmencie. Jednak plan darmowy Webex to potęga, która spokojnie rywalizować może z Zooom w sektorze mikro, małych i średnich firm. Zwłaszcza, jeśli przeszkadza Ci atmosfera braku zaufania, jaka otacza obecnie Zoom.

 ZoomMeetSkypeWherebyRoomsWebex
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW100 darmowo i w 1 planie płatnym

300 płatne

500 - 1000 płatne
100

150 płatne

250 płatne
504

12 płatne

50 płatne
50100 darmowe i 2 płatne

200 najwyższy płatny
LIMIT CZASOWY40 min. darmowe

24 godziny płatne
1 godzina

300 godzin płatne
brakbrakbrak50 minut darmowo

brak w płatnych
NAGRYWANIE SPOTKAŃtak, we wszystkich planachtylko w najwyższym planie płatnymtak, w aplikacjinie w planie darmowym

za dopłatą w pierwszym planie płatnym

tak w najwyższym planie płatnym
braktak, we wszystkich planach
KONIECZNOŚĆ INSTALACJI / ZAKŁADANIA KONTAkonieczność instalacji aplikacjikonieczność posiadania konta Google przez zakładającego konferencjębrak konieczności zakładania konta i posiadania aplikacjikonto konieczne jedynie dla zakładającego konferencjękonto konieczne jedynie dla zakładającego konferencjękonieczność instalacji aplikacji